gra o tron ulubionym serialem piratów
Gra o Tron ulubionym serialem piratów
Sierpień 20, 2018

Gra o Tron – jak powstają efekty specjalne

Gra o Tron - jak powstają efekty specjalne

Gra o Tron od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów i na przestrzeni lat stała się jednym z najchętniej oglądanych seriali. Wszystko za sprawą dynamicznej fabuły i obsadzie aktorskiej. Gra o Tron to także, ciekawe i niejednoznaczne postaci, zwroty akcji, których nikt się nie spodziewa, najlepsza fantastyka, przedziwne postaci smoków, olbrzymów i nieśmiertelników oraz niezapomniane widoki i scenografia- wszystkie te czynniki składają się na wysoki poziom Gry o Tron. Serial warto oglądać także ze względu na efekty specjalne, które są wynikiem pracy rzeszy specjalistów od zapierających dech w piersi obrazów. Jak one powstają?

Widowisko na najwyższym poziomie

Każdy miłośnik Gry o Tron chociaż raz zastanawiał się jak tworzone są sceny wielkich i krwawych serialowych bitew, loty smoków czy przedstawienie zapierających dech przestrzeni serialowego kontynentu. Twórcy serialu wcale się nie ograniczają. Do wykonania odważnych i widowiskowych efektów używa się wszystkiego, co niezbędne do realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów: gazu, wiatru, wody, dymu, pirotechniki, inżynierii i innych. Te wszystkie czynniki są niezbędne, by stworzyć smoki ziejące ogniem, aby zbudować ogromny mur odgradzający Siedem Królestw od Dzikich czy stworzyć latającego smoka.

Zielono mi

Jedną z najpowszechniejszych technik w zakresie efektów specjalnych jest tzw. blue box, inaczej nazywany także bluescreen, greenscreen, chroma key. Technika ta polega na zamianę tła o jednolitym kolorze (niebieskim, zielonym) na dowolny obraz. W Grze o Tron wybudowano green box o wysokości trzydziestu stóp i długości 400. Był on potrzebny do kręcenia sceny ataku na mur i jest pewnie jednym z największych użytych w realizacji efektów specjalnych. Z kolei smoki to efekt pracy sztabu grafików. Czasem bywa niebezpiecznie, jak np. podczas kręcenia sceny walki z niedźwiedziem. Zwierzę było prawdziwe, a zamiast aktora wystąpił trener- kaskader. Dla realizmu scen zbroje wojowników są brudzone łojem, ochlapywane sztuczną krwią i błotem podczas kręcenia scen walk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok