tudela
Tudela – hiszpańskie miasto, które zafascynowało twórców gry o tron
Sierpień 5, 2018

5 powodów dla których warto oglądać Grę o Tron

Gra o Tron to bez wątpienia jeden z najchętniej oglądanych seriali ostatnich lat. Ekranizacja doczekała się dotąd aż 7 sezonów i 67 odcinków. W Polsce losy bohaterów możemy śledzić od 2011 roku. Gra o Tron to amerykański serial fantasty, którego akcja toczy się na kontynencie Westeros i Essos. Westeros zamieszkały jest przez Siedem Królestw. Królestwa te walczą między sobą o panowanie, m.in poprzez polityczne oraz seksualne intrygi. Dlaczego serial cieszy się tak ogromną oglądalnością niemal na całym świecie? Oto kilka powodów.

  1. BOHATEROWIE

Zdecydowanie jednym z głównych powodów, dla których warto oglądać ten serial są jego bohaterowie. Niemal każda z postaci budzi w widzu duże emocje i totalny wachlarz uczuć. Przez 7 sezonów w serialu przewinęło się niemal 900 postaci, głównych, drugoplanowych i epizodycznych. W głównych rolach oglądamy Lenę Headey jako Cersei Lannister, Petera Dinklage jako Tyriona Lannistera, Emilię Clarke, Maisie Williams, Kita Harringtona czy Iana Glena.

  1. AKCJA

A raczej zwroty akcji takie, że aż zapiera dech, a widz nie wie jak dalej potoczą się losy bohaterów. Któraś z postaci wydaje Ci się jedną z głównych, a niespodziewanie…umiera. W tym serialu nic nie jest pewne i nic nie zapowiada katastrof jakie się dzieją.

  1. CHARAKTERY POSTACI

Bohaterowie Gry o Tron to bez wątpienia postaci mocno niejednoznaczne. Trudno tu na 100% powiedzieć, że dana postać jest dobra bądź zła. Na pozór negatywny bohater zdaje się niespodziewanie tym dobrym, zaś czarny charakter zachowuje się tak, że zaczynasz mu dopingować i czuć do niego sympatię. To postaci intrygujące, wyraziste oraz posiadające motywy kształtujące ich czyny i wybory.

  1. FANTASTYKA

Gra o Tron to uczta dla fanów fantastyki. Tu wszystko jest magiczne, zwłaszcza postaci smoków, czarodziejów, nieśmiertelników czy olbrzymów.

  1. SCENERIA

Serial był i jest kręcony w ciekawych miejscach, m.in w Chorwacji, w Szkocji, w Maroko oraz na Islandii. Krajobrazy zapierają dech w piersiach, a dodatkowo sceny są okraszone efektami specjalnymi na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok