tudela
Tudela – hiszpańskie miasto, które zafascynowało twórców gry o tron
Sierpień 5, 2018
gra o tron ulubionym serialem piratów
Gra o Tron ulubionym serialem piratów
Sierpień 20, 2018

Polski aktor Paweł Sakowski w serialu Gra o Tron

Serial Gra o Tron to wielki hit HBO, który nieprzerwanie pozostaje już od siedmiu sezonów najpopularniejszym serialem na całym świecie. Trudno się dziwić tej opinii. To piękna choć brutalna bajka dla dorosłych, która przenosi widza w świat fantastyki pełnej olbrzymów, smoków, postaci nieśmiertelnych, a także głównych bohaterów, czyli siedmiu rodzin walczących o panowanie nad kontynentem. To wysoko budżetowa produkcja, która przyciąga przed ekran kolejnych widzów. Serial doczeka się także polskiego akcentu. W ósmym, finałowym i ostatnim sezonie zagra w nim polski aktor Paweł Sakowski, który trafił do obsady w wyniku castingu w Irlandii. Sezon będzie dostępny dla widzów najprawdopodobniej w kwietniu przyszłego roku.

Jaka rola dla Polaka?

Paweł Sakowski jest na co dzień aktorem Teatru u Przyjaciół mieszczącego się w Poznaniu. Wysyłając CV do agencji castingowej marzył o roli w Wikingach. Angaż w niezwykle popularnej Grze o Tron był więc niemałym zaskoczeniem i spełnieniem aktorskich marzeń. Na planie tego wysokobudżetowego serialu Paweł spędził około dwóch tygodni przyglądając się pracy najlepszych reżyserów i scenografów, a także aktorów, których dotąd znał tylko z HBO. Nie znamy jeszcze szczegółów roli Pawła Sakowskiego i jego obsady, jednak można się domyślać, iż wcieli się on prawdopodobnie w członka Nocnej Straży lub wolnego człowieka zza Muru. Aktor zapowiedział jedynie, że pojawi się w kilku odcinkach oraz będzie miał możliwość powiedzenia czegoś ustami swojego bohatera.

Polski aktor Paweł Sakowski zagra w Grze o Tron

Paweł Sakowski pochodzi z Choszczna. Jest zarówno aktorem jak i absolwentem filologii angielskiej oraz tłumaczem. W poznańskim Teatrze u Przyjaciół gra w spektaklach „Niebostrzyg”, „Ostatnia ucieczka Brunona Schulza”, „Fobie” oraz „Horla. Przypadek rodziny Sable”. Debiut w Grze o Tron to jedno z największych dokonań i wyzwań zawodowych tego aktora. Jest on również pierwszym Polakiem, który zagra w tym serialu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok